Γράμματα και Παιχνίδι
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Γράμματα και Παιχνίδι

Ενα φόρουμ με ωραίους διαγωνισμούς και το μεγάλο πρωτάθλημα συγγραφής Νιώσε και γράψε. Ελάτε να κάνατε καινούριους φίλους και να μιλήσουμε για βιβλία, ταινίες και ότι άλλο σας ενδιαφέρει!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ

Πήγαινε κάτω 
+3
Macguyver
nymphadora
Δημήτρης
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Δημήτρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημήτρης


Αριθμός μηνυμάτων : 436
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2008
Τόπος : Βόλος

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤετ Αυγ 26, 2009 3:13 pm

Οι Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Tom Felton και
Helena Bonham Carter πρωταγωνιστούν στην ταινία «Ο Χάρι Πότερ και ο
Ημίαιμος Πρίγκιψ».
Στην ταινία «Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ», ο Λόρδος
Βόλντεμορτ εδραιώνει ακόμη περισσότερο την παρουσία του στους κόσμους
των Μαγκλ και των Μάγων, ενώ το Χόγκουαρντς δεν είναι πλέον ο ασφαλής
παράδεισος του πρόσφατου παρελθόντος.
Ο Χάρι υποψιάζεται ότι ελλοχεύουν κίνδυνοι ακόμα και μέσα στο ίδιο
το κάστρο, αλλά ο Ντάμπλντορ ενδιαφέρεται περισσότερο να τον
προετοιμάσει για την τελική μάχη που ξέρει ότι είναι πολύ κοντά.
Προσπαθώντας να ανακαλύψουν την αχίλλειο πτέρνα της άμυνας του
Βόλντεμορτ, ο Ντάμπλντορ ζητά τη βοήθεια ενός παλιού του φίλου και
συναδέλφου, του καλά διασυνδεμένου και ανυποψίαστου, bon vivant
καθηγητή Οράτιου Σλάγκχορν, που πιστεύει ότι γνωρίζει σημαντικές
πληροφορίες.
Στο μεταξύ, οι μαθητές «δέχονται επίθεση» από έναν μάλλον απρόσμενο
εχθρό: τις εφηβικές ορμόνες. Ο Χάρι συνειδητοποιεί ότι με τον καιρό
γοητεύεται όλο και περισσότερο από την Τζίνι. Το ίδιο όμως και ο Ντιν
Τόμας. Η Λάβεντερ Μπράουν έχει αποφασίσει ότι ο άντρας της ζωής της
είναι ο Ρον, μόνο που δεν έχει λάβει υπόψη της, τις σοκολάτες της
Ρομίλντα Βέιν. Η Ερμιόνη από την άλλη, καίγεται από ζήλια, αλλά είναι
αποφασισμένη να μην αποκαλύψει σε κανέναν πώς νιώθει. Καθώς τα ειδύλλια
ανθίζουν, ένας μαθητής παραμένει αποστασιοποιημένος από όλα αυτά. Είναι
αποφασισμένος να αφήσει το σημάδι του, και μάλιστα το σκοτεινό σημάδι
του. Μπορεί ο έρωτας να πλανάται στην ατμόσφαιρα, το ίδιο όμως και η
τραγωδία... Το Χόγκουαρτς μπορεί να μην είναι ποτέ ξανά το ίδιο.
Σκηνοθεσία: David Yates
Παίζουν: Daniel Radcliffe, Emma Watson,
Rupert Grint, Tom Felton, Helena Bonham Carter, David Bradley, Alan
Rickman, Maggie Smith, Natalia Tena, Julie Walters, Helen McCrory, Jim
Broadbent, Hero Fiennes-Tiffin, Frank Dillane, Evanna Lynch.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://grammata.forumgreek.com
nymphadora
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
nymphadora


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤετ Αυγ 26, 2009 6:05 pm

Την είδα χθες στο σινεμα (αν και την ειχα δει και online Razz )!!! Αίσχος η μεταφορά παιδιά... με το ζόρι κρατήθηκα να μην πάω φορτωμένη με ντομάτες στo Odeon... αλλά έχε χάρη που λυπόμουν αυτούς που θα καθαριζαν... και που να της κουβαλούσα κιόλας, είχα φροντηστήριο πριν την προβολή... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Δημήτρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημήτρης


Αριθμός μηνυμάτων : 436
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2008
Τόπος : Βόλος

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤετ Αυγ 26, 2009 6:18 pm

Η αλήθεια είναι ότι έκαναν ακραίες αλλαγές και προσθήκες καθώς και παραλλήψεις από τον τρόπο που τα παρουσιάζει το βιβλίο!
Προσωπικά βέβαια, πάντα μου άρεσαν οι ταινίες και αυτή δεν αποτελεί εξαίρεση. Μπορεί το αποτέλεσμα να μην είναι το επιθυμητό, αλλά η ταινία έχει μοναδικό τρόπο να σου μεταδίδει συναισθήματα, εικόνες και να σε μεταφέρει στο κλίμα!! Φυσικά τα βιβλία είναι αχτήπητα και σου δίνουν την ευκαιρία να λητουργήσεις την φαντασία σου, αλλά η εικόνα έχει τεράστια δύναμη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://grammata.forumgreek.com
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28, 2009 11:37 am

Εγώ θα φάω ban αν πω τη γνώμη μου, γιατί θα περιέχει τουλάχιστον 110 βρισιές.

Θα χρησιμοποιήσω πιο μαλακό λεξιλόγιο: ΑΠΑΙΣΙΑ!

Αν υπήρξατε/είστε καρδιακοί ή ιατρικά διαγνωσμένα τρελός, δεν έχετε δει την ταινία αλλά έχετε διαβάσει το βιβλίο, ΜΗΝ ΤΗ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ SPOILER. Υπάρχει περίπτωση να πάθετε μαλάκυνση, συχνούς εμετούς, νευρική ανορεξία, υποσιτισμό, αφυδάτωση και η συμπεριφορά σας να γίνει σαδιστική προς τη Warner Bros (όχι ότι δε θέλουμε).

Αν πάλι διαβάσετε το spoiler ή δείτε την ταινία παρά τις προειδοποιήσεις, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ μην ακούσετε Έφη Θώδη, γιατί τότε θα πεθάνετε ακαριαία.

Σπόιλερ:

Ζήσατε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lumosfan
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28, 2009 11:38 am

^Οι βρισιές πού είναι;
Εγώ θα το δω σήμερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημήτρης
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημήτρης


Αριθμός μηνυμάτων : 436
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2008
Τόπος : Βόλος

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28, 2009 11:41 am

παιδιά όντως η μεταφορά δεν είναι καλή, αλλά σαν ταινία ήταν αρκετά καλή!
Εμένα μου άρεσε, αλλά χαίρομαι που είμαι από τους τυχερούς που έχουν διαβάσει και τα βιβλία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://grammata.forumgreek.com
Penny
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
Penny


Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28, 2009 1:11 pm

Δεν ξέρω τι τους έπιασε και την έφτιαξαν έτσι αυτή την ταινία.
Μου είχε πει η Μαρία για τα κουλά που θα δω, αλλά δεν το περίμενα και έτσι.

Επικεντρώθηκαν περισσότερο στον Σλόγκχαρτ, και άφησαν άλλα που έρπεπε να δείξουν.
Η Ginny σε αυτή την ταινία ήταν τόσο καλή και ήσυχη όσο και σε όλες τις προηγούμενες. Είδαμε ένα φλέρτ και ένα φιλί και τπτ άλλο.
Ούτε λόγος πως η Νυμφαδώρα και ο Ρέμους είναι μαζί. Τόση προσπάθεια έκανε το κορίτσι να τον πείσει, και οι παραγωγοί το πέρασαν στο ντούκου.
Για να μην πω για τον Φρεντ και τον George που μείναμε με την εντύπωση πως όλα πάνε μια χαρά για αυτούς. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΕΝΟ ΑΥΤΙ;
Η Φλερ θα παντρευτεί τον αγαπημένο της, έτσι ακριβώς όπως τον γνώρισε(χωρίς να έχει τραυματιστεί).
Ο Χάρυ δεν τα έφτιαξε με την Ginny, οπότε δεν τα χάλασαν κιόλας για να την προστατέψει.
Και τον καημένο τον Ντάμπλντορ γιατί τον έκαναν να πέσει; Αν θυμάμαι καλά, ο Ντάμπλντορ πεθαίνει στην αυλή. Και ο Χάρυ είναι μαρμαρωμένος. Ψηλά γράμματα για τους παραγωγούς- σεναριογράφους.
Και το ραβδί του; Έμεινε στο γραφείο του. Πολύ εύκολη λύση για την επόμενη ταινία.
Εγώ περίμενα πως θα με έπερναν τα ζουμιά με τον θάνατα το Ντάμπλντορ(όπως ακριβώς έγινε και όταν διάβαζα το βιβλίο), αλλά αντί για αυτό έτριζαν τα δόντια μου απο την τσαντίλα μου.
Και τέλος, γιατί όλοι τους ήταν τόσο άσπροι; Τέτοια ασπρίλα στην μούρη ούτε ο αγαπημένος μου
Edward Cullen δεν έχει. Όλοι τους είχαν το εκρού του νεκρού, εκτός απο την χαζό Γον Γον.

Τελικά, τόσες ανακρίβιες δεν είχε ούτε το twilight. Τουλάχιστον εκείνο έδειχνε άλλα ντα άλλα, αλλά έβγαζες νόημα. Και στην τελική ήταν ωραία ταινία.
Ενώ ο Χάρρυ Πόττερ ήταν μια απογοήτευση και μόνο. Κρίμα και την περιμέναμε και τόσο καιρό να βγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
nymphadora


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28, 2009 2:38 pm

Το κομμένο αυτί πάει στο 7ο, μπερδεύτικες... ο Ντάμπλντορ νομίζω πέφτει και στο βιβλίο, αλλά δεν είμαι σιγουρη... πάντως στον πύργο είναι όταν τον σκοτώνει ο άλλος... Μωρε τα ζουμιά να σε πάρουν... αφού για κλάμματα είναι οι τύποι...


το εκρού του νεκρου? χαχαχαχαχα lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


Δεν το παρατήρησα να σου πω την αλήθεια...


Γιώργο, πως συνδίασες βρε αγόρι μου τους βλάκες της Warner Bros. με την Έφη Θώδη? Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29, 2009 2:18 pm

Σωστά! Η Έφη Θώδη θα έφτιαχνε καλύτερα την ταινία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
nymphadora


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29, 2009 2:22 pm

Ναι ο Ντάμπλντορ θα τραγουδούσε "Μπήκαν τα γίδια στο μαντρί", ο Χαρι θα επαιζε κλαρίνο και οι υπόλοιποι θα χορευαν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Παραμυθένια
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
Παραμυθένια


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29, 2009 2:38 pm

Το είχα κατεβάσει καιρό πριν έρθει στις ελληνικές αίθουσες σε αρκετα καλη ποιοτητα. Αυτό που με εντυπωσίασε ήταν οτι όσο περνάνε τα χρόνια τόσο πιο ατάλαντος μοιάζει ο Radcliffe και η παρέα του ενώ την κατάσταση σώζουν οι Felton, Carter και Rickman. H φωτογραφία συγκριτικά με τις προηγούμενες ταινίες ήταν μάλλον φτωχή ενώ την ίδια στιγμή έχουν προστεθεί άσχετα πράγματα ενώ έχουν αφαιρεθεί ζωτικά στοιχεία. Για να μην πλατιάζω για μένα η ταινία παίρνει ενα 5 στα 10 και πολύ της είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Penny
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
Penny


Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29, 2009 2:55 pm

Εγώ πιστεύω πως ο Daniel είναι ένα χαρισματικό πλάσμα. Δεν πιστεύω πως είναι ατάλαντος. Αν ήταν δεν θα είχε παίξει και σε άλλες ταινίες και μάλιστα με δυθιραμβικά σχόλια.
Είναι ο χαρακτήρας του Πόττερ που τον αναγκάζει να δείχνει έτσι. Ούτε τνη Emma θεωρώ ατάλαντη, και ο Rupert μοιάζει ατσούμπαλος λόγω σωματικής διάπλασης.
Αν ήταν ατάλαντοι δεν θα έκοβαν τόσα εκατομύρια εισητήρια σε κάθε ταινία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
nymphadora


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29, 2009 3:08 pm

Εντάξει, ατάλαντος δεν είναι -τι να πουν κι αλλοι- αλλά φαίνεται λίγο μπασμένο ώρες ωρες... ειδικά σε σημεία που πρέπει να το παίξει κατενθουσιασμένος απο καποιο κορίτσι... lol! Σε κάνει να αναρωτιέσαι πόσο άβγαλτο είναι... κατα τ' αλλα μ' αρέσει γιατί πουθενά δεν υπερβάλει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Παραμυθένια
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
Παραμυθένια


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29, 2009 3:27 pm

Βασικά κόβει εκατομμύρια λόγω του βιβλίου. Και γώ να έπαιζα τον Χάρι Πότερ πάλι τόσα θα έκοβε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30, 2009 4:27 pm

Πέννυ, κι εγώ το παρατήρησα αυτό το εκρού του νεκρού.

Και κατ' αρχήν δεν είχε καθόλου δράση και θόρυβο. Δηλαδή και που είχε, ήταν όταν ο Χάρι κυνηγούσε την Μπέλατριξ, στο Μπάροου, που στο τέλος έγινε και ολοκαύτωμα, να τους φάει ο διάολος (θα τους φτύσει μετά σας το εγγυώμαι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lumosfan
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30, 2009 10:15 pm

Το είδα την Παρασκευή και έχω ακόμα μία απορία που δεν έχει εκφραστεί:
Πού ακριβώς αναφέρει το βιβλίο ότι ο Πότερ φλέρταρε με μία Αφροαμερικανίδα σερβιτόρα;;;;;

btw. η αγαπημένη μου σκηνή ήταν μετά το Κουίντιτς.. Καλύτερη ερμηνεία σαφώς απο τον Broadbent, κα τρελό γέλιο απο Ρον, Λούνα, Λάβεντερ και Σλάγχορν! Πιο ίου σκηνή φυσικά το Μπάροοου. Αγαπημένος χαρακτήρας η Μπέλλα και ο Σνέιπ (χου ελς), συγκινητικότερη στιγμή ο "φόνος" και σκηνές που πετάχτηκα πάνω απο τον φόβο η "κατάρα" της Κάτι Μπελ και εκεί που ο κακόμοιρος ο Χάρι έβαλε το ποτήρι στο νερό και ΤΣΟΥΠ! να'σου ενα Ινφέρνι... Όλη η αίθουσα πετάχτηκε πάνω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΔευ Αυγ 31, 2009 10:04 am

Εμάς όταν μας το φέρουν θα πάρω ένα γιαούρτι για κάθε βλακεία σκηνή. Την έχω δει ήδη, οπότε, αφροαμερικανίδα, Μπάροου, εκεί που ΔΙΑΚΤΙΝΙΖΟΝΤΑΙ από και προς τον πύργο αστρονομίας και όποια άλλη κοτσάνα δείξουν, θα πρέπει να καθαρίζουν την οθόνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Penny
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
Penny


Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 1:18 am

Το πιο "κορυφαίο" ήταν πως απο την λίμνη ξεπετάχτηκαν πλάσματα που είχαν την φάτσα αυτου που δάγκωσε τον Μr Φρόντο στον 3ο μέρος του άρχοντα των δαχτυλιδιών....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lumosfan
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 6:53 am

Penny έγραψε:
Το πιο "κορυφαίο" ήταν πως απο την λίμνη ξεπετάχτηκαν πλάσματα που είχαν την φάτσα αυτου που δάγκωσε τον Μr Φρόντο στον 3ο μέρος του άρχοντα των δαχτυλιδιών....

Την συγκεκριμένη στιγμή πετάχτηκα επάνω κατατρομαγμένος... Το ίδιο και όλοι οι υπολοιποι στην αίθουσα. Μα να του βγάλουν έτσι απότομα το χέρι; Υπάρχει και το slow motion Razz
Α, τα πλάσματα απο τον Άρχοντα χόμπιτ δεν τα λένε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Geo123
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 9:42 am

Μαρία μου έβαλες ιδέα τί να ανεβάσω στο youtube. Ρε σις έλεος έχω ακούσει ΤΑ ΧΕΙΡΌΤΕΡΑ σχόλια τουλάχιστον ο υποτιτλισμός είναι καλός;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 10:16 am

Σαν με το Systran να τους έχουν κάνει τους υπότιτλους από ότι ξέρω, γιατί δεν την έχω δει την ταινία με υπότιτλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
nymphadora


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 4:04 pm

Θα 'λεγα τώρα τι είναι αλλά δεν θέλω να βρίσω γιατί είστε και μικρά παιδιά... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΣαβ Σεπ 19, 2009 10:14 pm

Παιδιά πώς άντεξα να μην καταλήξω εγώ στη φυλακή και οι (ηλίθιοι) παραγωγοί στο χώμα, κανένας δεν το ξέρει.

Το είδα ξανά στα village cinemas. Αυτή τη φορά παρατήρησα ηλιθιότητες και ηλιθιότητες.

Καίγεται το Μπάροου (τι σας είπα τώρα, ε;). Ο Ντάμπλντορ λέει στον Χάρι στον πύργο αστρονομίας πριν διακτινιστούν "Το να είσαι κάποιος σαν εμένα έχει τα πλεονεκτήματά του" (δηλαδή ότι επειδή ξέρει πολύ ανώτερη μαγεία μπορεί και να διακτινιστεί μέσα στο Χόγκουαρτς; Μωρ' τι μας λες;). Η άφρο Μαγκλ σερβιτόρα με την οποία ο Χάρι ήθελε να βγει (Ραντεβουδάκι, ραντεβουδάκι; Στο τέλος θα βάλουν τον Χάρι να τα φτιάχνει με τον συγχωρημένο τον Αραγκόγκ). Ο Χάρι πάει στο Δωμάτιο των Ευχών με την Τζίνι και φιλιούνται δίπλα στην ντουλάπα (γιατί κρυφτήκατε πουλάκια μου, αφού ξέρει όλο το σχολείο ότι είστε μαζί, και ο Χάρι μόνος του και μόνο για το βιβλίο πήγε στο Δωμάτιο των Ευχών). Βάζει ο Χάρι προσεκτικά το κοχύλι-ποτήρι μέσα στο νερό, και ΤΣΑΑΑΑΚ!, πετάγεται ένας Κολασμένος, που είπε και ο Λουκάς (αφού ο Yates σκοτώσει όλους τους fans με αυτή τη σκηνή, να δω από πώς θα πλουτίσει με τις άλλες δύο ταινίες). Χαρουλίνο; Βολεύτηκες κάτω από την πυξίδα του πύργου Αστρονομίας; (αφού δε σε μαρμάρωσαν που δε σε μαρμάρωσαν τόσο δε σου κόβει να επιτεθείς;). Και φυσικά ο Ντάμπλντορ, αφού πέφτει από τον πύργο Αστρονομίας, φυσικά μας χαιρετάει λες και θα βγει φωτογραφία (ολόκληρη αβάντα κεντάβρα τον χτύπησε κατάστηθα κι αυτός θα πεθάνει από το ύψος.)

Αυτάαααα! Και τώρα, πείτε μου αλήθεια, αδικώ τον Yates όταν τον λέω γκάου-μπίου μανταλάκια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora
Μωβ ομάδα
Μωβ ομάδα
nymphadora


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΚυρ Σεπ 20, 2009 4:20 pm

Τι να φταις εσύ, παλικάρι μου? Μωρε, θα 'κανα κανένα γιουρούσι στα γραφεία τους να τους τα κάνω ντοματί, που είναι και της μόδας τελευταία, αλλά έχε χάρη που έχω διαβασμα... Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Macguyver
Μπλε ομάδα
Μπλε ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2009
Ηλικία : 28

Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ   Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ Icon_minitimeΔευ Σεπ 21, 2009 1:51 pm

Ντοματί από τις ντομάτες και το αίμα τους, το καλό που σου θέλω.

Γιατί τώρα θυμήθηκα και τα άλλα τα καμώματά τους.

Η Τονκς δε λέει ούτε μία ατάκα, πάει να πει μία αλλά τη διακόπτει στη μέση ο Ρέμους και στο φλογισμένο Μπάροου φωνάζει κι ένα "ΡΕΜΟΥΣ!".

Και φυσικά, ο Χάρι δεν σώζεται από την Τονκς στο τρένο, αλλά χρωστάει την παραμονή του στο Χόγκουαρτς στα φυκοβλάσταρα που έχει στο κεφάλι του, που τα είδε η Λούνα μέσα από τα περίεργα γυαλιά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Macguyver στις Τετ Σεπ 30, 2009 2:05 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο Χάρι Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Γράμματα και Παιχνίδι :: Συζητήσεις μελών :: Συζητώντας για ταινίες-
Μετάβαση σε: